Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Загострення лор-захворювань взимку: профілактика

25 Січня 2019

Оновлено: 25 Жовтня 2021

Автор:Білецька (Кияниця) Марина Андріївна

Багато батьків стурбовані питанням, як впоратися з частими лор-захворюваннями у дітей в холодну пору року? Чому це відбувається саме взимку? І чи можна уникнути таких загострень? Давайте розбиратися разом.

Чому саме взимку загострюються лор-захворювання? Найбільш поширені лор-захворювання — це гайморити, отити, синусити, аденоїдіти і хронічні тонзиліти. Взимку захворювання дихальних шляхів виникають через переохолодження, а також різкі перепади температур: з вулиці і морозного повітря — в розігріті приміщення, і навпаки. Інша причина — в зимовий період відзначається зростання вірусних інфекцій. Зазвичай лор-захворювання починаються з утрудненого носового дихання і риніту (нежиті). Розвивається набряк слизової, і за відсутності своєчасного лікування захворювання може поширитися як в область гортані і глотки (тонзиліт), так і через слухову трубу на вуха (отит).

Які фактори ризику?

  • супутні хронічні захворювання у дитини
  • стреси
  • незбалансоване харчування
  • одяг не по погоді (коли дитину надто кутають або, навпаки, слабо одягли)
  • прийом деяких ліків.

Профілактика лор-захворювань:

  • зробіть вакцинацію. Наприклад, вакцинація проти пневмокока захистить дитину не тільки від бронхіту, отиту і синуситу, а й від пневмонії. Вакцинацію від пневмококової інфекції роблять малюкам у віці 2, 4, 6 місяців, а далі — в 1,5 роки.
  • промивайте ніс дитини аптечними препаратами. Це допоможе змити віруси і бактерії зі слизової носа і зволожити її. Адже під час опалювального сезону під впливом сухого повітря слизова носа може пересушуватись, втрачаючи свої захисні властивості.
  • збільшіть вдома вологість повітря (оптимальна вологість повітря в приміщенні — 40-60%). Робіть регулярні вологі прибирання, користуйтеся зволожувачем повітря.
  • відстежуйте у дитини початкові симптоми захворювання. Нежить, нездужання, болі в горлі, слабкість — всі ці симптоми говорять про те, що дитину треба залишити вдома.
  • не займайтеся самолікуванням.

Бажано показати дитину лікарю, особливо, якщо з’явилися такі симптоми, як висока температура, болі, гнійні виділення з носа. Дитячий лікар-отоларинголог KinderKlinik Марина Кияниця додає: «Якщо у дитини утруднене носове дихання, обов’язково звертайтеся до лікаря, особливо коли йдеться про дітей молодшого віку. І нежить потрібно лікувати, а не сподіватися, що й так «само пройде». – скоригуйте спосіб життя дитини. Збалансоване харчування, спорт, загартовування — такі прості заходи значно знизять ймовірність загострення лор-захворювань взимку.

І будьте здорові!

Читайте також: Температура у дитини: все, що ви хотіли знати

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook