Частою проблемою дітей першого року життя є закидання голови назад. Чи є це нормою у новонароджених розповіла лікарка-неврологиня KinderKlinik Марина Перепечаєнко.
Всі функції, емоції і рух новонародженої дитини отримують контроль нервової системи з боку підкіркових центрів. Тому у такого малюка переважають безумовні інстинкти і рефлекси. Це проявляється в підвищеному тонусі, тонусі м’язів згиначів кінцівок, хребта, ембріональної позою. Це фізіологічний стан дітей перших трьох місяців.
Якщо ви спостерігаєте закидання голови назад у дитини в стані спокою або уві сні – це нормально. Якщо ж закидання голови супроводжується криком, гримасою, що показує біль, підвищеною температурою – це має змусити батьків насторожитися і звернутися до лікаря. Такий стан може бути симптомом підвищеного внутрішньочерепного тиску, кривошиї, епілепсії та інших відхилень.
Щоб зрозуміти, чи потребує ваша дитина будь-якої корекції чи лікування або його розвиток відбувається в межах норми – необхідно звернутися до дитячого невролога, який оцінить стан малюка. У KinderKlinik вас проконсультують досвідчені дитячі неврологи і дадуть рекомендації щодо подальшого розвитку малюка.
Будьте здорові!
Ваш відгук