Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Збивати можна чекати: за яких умов необхідно збивати температуру у дитини

14 Липня 2020

Оновлено: 14 Липня 2020

Реакція на прорізування зубів, вірусні та бактеріальні інфекції, тепловий удар і десятки інших факторів запускають цілий каскад реакцій в організмі, які проявляються одним загальним симптомом — підвищенням температури тіла. Кожен батько хоч раз стикався з цим станом у дитини й, здавалося б, знає, як його усунути. Однак, чи правильно збивати температуру нижче 37,5 ° С, які препарати безпечні для зниження температури у дітей і найголовніше, при яких симптомах необхідно негайно звернутися до фахівця — дізнайтеся від експерта KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем понад 28 років Діани Сажиної.

Коментар експерта

Провокувати підвищення температури тіла у дітей можуть такі стани:
• Порушення теплового балансу: перегрів, сонячний удар
• Прорізування зубів
• Патології механізмів терморегуляції: ендокринні захворювання, порушення тепловіддачі (наприклад, неможливість випаровування поту)
• Центральні збої механізмів терморегуляції: кома, наркоз, набряк мозку і ін.
• Інфекційні захворювання: як захисна реакція організму на розмноження вірусів і бактерій

У літній період, в якості причин гіпертермії, звичайно ж лідирують перегріви й сонячні удари. В інші періоди батьки найчастіше стикаються з підвищенням температури, як з реакцією на бактеріальну або вірусну інфекцію.

У цьому випадку підвищення температури теля є захисною реакцією організму. В умовах гіпертермії, бактерії й віруси не можуть розмножуватися, але організм при цьому продовжує боротися з інфекцією.

Саме тому, при підвищенні температури тіла у дитини без будь-яких соматичних патологій (захворювання серцево-судинної системи, ЦНС та ін.), До 37,5 ° С не потрібно ніяке медикаментозне лікування. Просто будьте поруч з малям і підтримуйте його водний баланс.
Це важливо: для дітей з неврологічною патологією і судомами в анамнезі, температура вище 38 ° С це загрозливий симптом (так званий «червоний прапорець»). У цьому випадку необхідно звернутися за консультацією до педіатра і ретельно спостерігати за станом дитини ля попередження судом.

Коли необхідне втручання лікаря

Через незрілість механізмів терморегуляції у дітей з’являється загрозливий стан – гіпертермія. При підвищенні температури тіла 38.5 ° С необхідне введення жарознижуючих препаратів.

Існує кілька варіантів перебігу гіпертермії:

• Червона лихоманка: супроводжується рівномірним почервонінням шкірних покривів. При цьому виді гіпертермії необхідно випоювати дитини достатньою кількістю рідини та вводити жарознижуючі препарати у віковому дозуванні.

Це важливо: для зниження температури у дітей молодше 12 років заборонено використовувати препарати на основі ацетилсаліцилової кислоти, за рахунок високого ризику ураження печінки й головного мозку.

• Біла лихоманка: супроводжується ознобом, блідістю шкіри й похолоданням кінцівок (внаслідок спазму судин). У цьому випадку необхідна комплексна лікарська терапія, заповнення дефіциту рідини, використання фізичних методів охолодження. При цьому виді гіпертермії рекомендовано звернутися до фахівця для спостереження.

Батьки повинні розуміти, що тривале і неконтрольоване підвищення температури у дитини є сигналом тривоги й вимагає негайного втручання лікаря. Самолікування, тривале очікування можуть призвести до розвитку життєзагрожуючого стану або різних ускладнень. Гіпертермічний синдром вимагає комбінованого використання фармакологічних і фізичних методів охолодження. Також можуть бути необхідні оксигенотерапія, інфузійна терапія для усунення зневоднення, профілактики ацетонемічного стану.


Можливості KinderKlinik

Ми дбаємо про вас без перерв і вихідних: при розвитку у дитини неконтрольованої гіпертермії — звертайтеся за допомогою в наш стаціонар за адресою вул. Вишгородська 45/2. У будь-який час доби на допомогу вашій дитині прийдуть кращі фахівці. Крім того, при цьому відділенні 24/7 працює власна лабораторія. Результати досліджень (загальний аналіз крові та сечі, рівень глюкози, ацетону, експрес-тести на вірусні та бактеріальні інфекції) готові протягом години. Вивчивши їх, наші експерти винесуть точний діагноз і підберуть ефективне лікування.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на консультацію

Нагадуємо, що при ускладненому перебігу (температура довго не збивається, стан дитини погіршується), ви можете звернутися за допомогою до відділення KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 в будь-який час доби.

В інших випадках, для запису до фахівця залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними номерами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант контакт-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до лікаря.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

26 Жовтня 2024
Ультразвукова діагностика (УЗД, ЕКГ, ЕЕГ)

УЗД, тобто ультразвукова діагностика, використовується практично у всіх напрямах медицини – загальна терапія, неврологія, гастроентерологія, урологія, травматологія та ортопедія, ендокринологія, кардіологія тощо. У медичному центрі KinderKlinik у Києві УЗД проводиться на сучасному обладнанні з докладним описом та роздруком фото обстежуваного органу. Ми забезпечуємо якісне дослідження та підтримуємо для нього доступну вартість. Що таке ультразвукова діагностика? […]

26 Жовтня 2024
Ехокардіографія (ЕХОКГ)

Ехокардіографія ЕХОКГ відома також під назвами ехокардіоскопії (ЕХОКС) та УЗД серця. Вона є різновидом ультразвукового методу діагностики, заснованого на властивості ультразвукових хвиль при контакті з тканинами різної щільності відбиватися у відповідному діапазоні довжини хвилі. Після реєстрації та обробки на екрані дисплея приладу формується контрастне зображення. Сучасне інноваційне ультразвукове обладнання дозволяє отримувати кольорове зображення у 3D […]

26 Жовтня 2024
УЗД нирок та сечового міхура

Ультразвукове дослідження є безпечним, безболісним, ефективним та інформативним методом діагностики. Ґрунтується на різній акустичній щільності різних органів та їх окремих структур – м’яких тканин, паренхіми, кісток та рідин. Ультразвукове дослідження нирок та сечового міхура дозволяє виявити різні патологічні процеси та травми органів сечовивідної системи, а також проблеми з рухом сечі в сечоводах та спільно з […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook