fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Збивати можна чекати: за яких умов необхідно збивати температуру у дитини

14 Липня 2020

Оновлено: 14 Липня 2020

Реакція на прорізування зубів, вірусні та бактеріальні інфекції, тепловий удар і десятки інших факторів запускають цілий каскад реакцій в організмі, які проявляються одним загальним симптомом — підвищенням температури тіла. Кожен батько хоч раз стикався з цим станом у дитини й, здавалося б, знає, як його усунути. Однак, чи правильно збивати температуру нижче 37,5 ° С, які препарати безпечні для зниження температури у дітей і найголовніше, при яких симптомах необхідно негайно звернутися до фахівця — дізнайтеся від експерта KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем понад 28 років Діани Сажиної.

Коментар експерта

Провокувати підвищення температури тіла у дітей можуть такі стани:
• Порушення теплового балансу: перегрів, сонячний удар
• Прорізування зубів
• Патології механізмів терморегуляції: ендокринні захворювання, порушення тепловіддачі (наприклад, неможливість випаровування поту)
• Центральні збої механізмів терморегуляції: кома, наркоз, набряк мозку і ін.
• Інфекційні захворювання: як захисна реакція організму на розмноження вірусів і бактерій

У літній період, в якості причин гіпертермії, звичайно ж лідирують перегріви й сонячні удари. В інші періоди батьки найчастіше стикаються з підвищенням температури, як з реакцією на бактеріальну або вірусну інфекцію.

У цьому випадку підвищення температури теля є захисною реакцією організму. В умовах гіпертермії, бактерії й віруси не можуть розмножуватися, але організм при цьому продовжує боротися з інфекцією.

Саме тому, при підвищенні температури тіла у дитини без будь-яких соматичних патологій (захворювання серцево-судинної системи, ЦНС та ін.), До 37,5 ° С не потрібно ніяке медикаментозне лікування. Просто будьте поруч з малям і підтримуйте його водний баланс.
Це важливо: для дітей з неврологічною патологією і судомами в анамнезі, температура вище 38 ° С це загрозливий симптом (так званий «червоний прапорець»). У цьому випадку необхідно звернутися за консультацією до педіатра і ретельно спостерігати за станом дитини ля попередження судом.

Коли необхідне втручання лікаря

Через незрілість механізмів терморегуляції у дітей з’являється загрозливий стан – гіпертермія. При підвищенні температури тіла 38.5 ° С необхідне введення жарознижуючих препаратів.

Існує кілька варіантів перебігу гіпертермії:

• Червона лихоманка: супроводжується рівномірним почервонінням шкірних покривів. При цьому виді гіпертермії необхідно випоювати дитини достатньою кількістю рідини та вводити жарознижуючі препарати у віковому дозуванні.

Це важливо: для зниження температури у дітей молодше 12 років заборонено використовувати препарати на основі ацетилсаліцилової кислоти, за рахунок високого ризику ураження печінки й головного мозку.

• Біла лихоманка: супроводжується ознобом, блідістю шкіри й похолоданням кінцівок (внаслідок спазму судин). У цьому випадку необхідна комплексна лікарська терапія, заповнення дефіциту рідини, використання фізичних методів охолодження. При цьому виді гіпертермії рекомендовано звернутися до фахівця для спостереження.

Батьки повинні розуміти, що тривале і неконтрольоване підвищення температури у дитини є сигналом тривоги й вимагає негайного втручання лікаря. Самолікування, тривале очікування можуть призвести до розвитку життєзагрожуючого стану або різних ускладнень. Гіпертермічний синдром вимагає комбінованого використання фармакологічних і фізичних методів охолодження. Також можуть бути необхідні оксигенотерапія, інфузійна терапія для усунення зневоднення, профілактики ацетонемічного стану.


Можливості KinderKlinik

Ми дбаємо про вас без перерв і вихідних: при розвитку у дитини неконтрольованої гіпертермії — звертайтеся за допомогою в наш стаціонар за адресою вул. Вишгородська 45/2. У будь-який час доби на допомогу вашій дитині прийдуть кращі фахівці. Крім того, при цьому відділенні 24/7 працює власна лабораторія. Результати досліджень (загальний аналіз крові та сечі, рівень глюкози, ацетону, експрес-тести на вірусні та бактеріальні інфекції) готові протягом години. Вивчивши їх, наші експерти винесуть точний діагноз і підберуть ефективне лікування.

Потрібна консультація?

Записатись

Як записатися на консультацію

Нагадуємо, що при ускладненому перебігу (температура довго не збивається, стан дитини погіршується), ви можете звернутися за допомогою до відділення KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 в будь-який час доби.

В інших випадках, для запису до фахівця залиште заявку через форму зворотного зв’язку на сайті або зверніться за вказаними номерами:
0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант контакт-центру відповість на питання, що цікавлять і запише до лікаря.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

KinderKlinik працює в безпечному режимі 24/7

Відвідуючи КіндерКлінік Ви і Ваш малюк перебуваєте в повній безпеці!

 • весь наш персонал здійснює прийом лише в масках і рукавичках;
 • все поверхні в клініці постійно обробляються дезінфікуючими засобами, а в приміщеннях регулярно працюють рециркулятори;
 • у всіх наших відділеннях є 2 входи для того, щоб здорові і хворі діти не перетиналися між собою
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.