иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Зелені соплі — це небезпечно?

3 Березня 2020

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Ткачук Ольга Ігорівна

Чи не одна з найчастіших скарг батьків на прийомі у педіатра — це зелені соплі у дитини. Чи небезпечно це, чи потрібно лікувати, і що робити, якщо «зелені соплі довго не проходять»? Про це сьогодні розповість педіатриня KinderKlinik Ольга Ткачук. Немає такої дитини, у якої не було би шмарклів, і це цілком логічно, адже слизова носа одна з перших контактує з вірусами і бактеріями, які потрапляють в організм. Відповідно, саме туди направляються клітини імунної системи, щоб подолати інфекцію.

Одна з найбільш частих скарг батьків — це різні відтінки зеленого кольору шмарклів у дитини. Дана колірна гамма пояснюється тим, що ті самі клітини імунітету (макрофаги) «поглинають» інфекційний агент і, в результаті їх діяльності, соплі набувають подібне забарвлення, тобто — це ні що інше, як захисна реакція організму і далеко не завжди вимагає активних втручань з нашого боку, крім як «евакуації» слизу з порожнини носа, яку можна проводити за допомогою назального аспіратора, а якщо дитина старша, то вона цілком здатна сякатися самостійно.

Друга за частотою скарга «шмарклі довго не проходять» За світовою статистикою, нежить у дітей молодшого віку триває 10-14 днів. Це пов’язано з анатомо-фізіологічними особливостями дитячого організму — вузькі носові ходи і дуже чутлива слизова, багата дрібними судинами. Тому тривалий нежить не повинен порушувати душевну рівновагу батьків.

Коли нежить повинен насторожувати?

– Коли нежить супроводжується набряками під очима (може бути симптомом гострого етмоїдиту) або ж супроводжується болем у вухах.

– Якщо мають місце часті затяжні риніти (довше 2 тижнів) без явних ознак ГРВІ (підвищена температура, біль у горлі), особливо, якщо при цьому присутня сезонність. Тоді є сенс звернутися до алерголога і виключити алергічний риніт.

– Коли нежить супроводжується високою температурою (вище 38,0 °С), яка зберігається довше 3-5 днів, при цьому загальне самопочуття дитини прогресивно погіршується.

– Коли після поліпшення, з’являється нова хвиля високої температури.

Якщо ж дитина шмаркає носом, але при цьому щаслива, то в більшості випадків досить промивання носа сольовим розчином, свіжого повітря, іноді, при різкому порушенні носового дихання — судинозвужувальних крапель. Але ними не варто зловживати, оскільки, по-перше, вони не мають лікувального ефекту, а лише тимчасово знімають неприємні симптоми, по-друге, можуть викликати досить серйозні ускладнення при нераціональному застосуванні. У разі сумнівів і хвилювань, ви завжди можете звернутися до свого педіатра, який визначить, чи є необхідність в лікуванні або просто не потрібно заважати дитині одужувати. І будьте здорові!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75  096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

6 Липня 2023
Лікувальна фізкультура (ЛФК) для дітей

Дитяча лікувальна фізкультура – це комплекс фізіотерапевтичних та інших методик, яка включає різні види фізичних вправ, спрямованих на усунення симптомів різних захворювань, укріплення організму та профілактику виникнення порушень здоров’я. Фахівці з масажу, реабілітологи мережі KinderKlinik проводять заняття для дітей та підлітків, програми яких складені з урахуванням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. Особливо корисною лікувальна фізкультура […]

5 Липня 2023
🧠 Визначення рівня інтелектуального розвитку дитини за Векслером

Тест Векслера – це сучасний спосіб дослідження інтелекту дитини, який дає змогу визначити, де саме дитина відстає у розвитку. Таким чином батьки дізнаються про патології та недоліки, які потрібно виправити. Дитячі психологи мережі KinderKlinik можуть комбінувати тест із іншими методиками, виявляючи неврологічні та психологічні захворювання, та направляти дитину до суміжних фахівців.   👉 Показання для […]

21 Червня 2023
Репеленти для дітей: як використовувати

Цьогоріч літу властива більша присутність комарів та мошок, тож актуальним для захисту дітей від них є використання репелентів. Зверніть увагу! Зазвичай репеленти можна наносити на дитячу шкіру починаючи з 2 років. Застосування засобів проти комах у більш ранньому віці потрібно обговорити зі своїм лікарем-педіатром. Чому так? Шкіра дитини за своїми властивостями та будовою відрізняється від […]

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють відділення:

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — щодня крім нд  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт, чт, сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня крім нд 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт, чт, сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook