Працюємо 24/7
Виклик лікаря
Facebook Instagram Youtube

Зелені соплі — це небезпечно?

3 Березня 2020

Оновлено: 19 Березня 2025

Чи не одна з найчастіших скарг батьків на прийомі у педіатра — це зелені соплі у дитини. Чи небезпечно це, чи потрібно лікувати, і що робити, якщо «зелені соплі довго не проходять»? Про це сьогодні розповість педіатриня KinderKlinik Ольга Ткачук. Немає такої дитини, у якої не було би шмарклів, і це цілком логічно, адже слизова носа одна з перших контактує з вірусами і бактеріями, які потрапляють в організм. Відповідно, саме туди направляються клітини імунної системи, щоб подолати інфекцію.

Одна з найбільш частих скарг батьків — це різні відтінки зеленого кольору шмарклів у дитини. Дана колірна гамма пояснюється тим, що ті самі клітини імунітету (макрофаги) «поглинають» інфекційний агент і, в результаті їх діяльності, соплі набувають подібне забарвлення, тобто — це ні що інше, як захисна реакція організму і далеко не завжди вимагає активних втручань з нашого боку, крім як «евакуації» слизу з порожнини носа, яку можна проводити за допомогою назального аспіратора, а якщо дитина старша, то вона цілком здатна сякатися самостійно.

Друга за частотою скарга «шмарклі довго не проходять» За світовою статистикою, нежить у дітей молодшого віку триває 10-14 днів. Це пов’язано з анатомо-фізіологічними особливостями дитячого організму — вузькі носові ходи і дуже чутлива слизова, багата дрібними судинами. Тому тривалий нежить не повинен порушувати душевну рівновагу батьків.

Коли нежить повинен насторожувати?

– Коли нежить супроводжується набряками під очима (може бути симптомом гострого етмоїдиту) або ж супроводжується болем у вухах.

– Якщо мають місце часті затяжні риніти (довше 2 тижнів) без явних ознак ГРВІ (підвищена температура, біль у горлі), особливо, якщо при цьому присутня сезонність. Тоді є сенс звернутися до алерголога і виключити алергічний риніт.

– Коли нежить супроводжується високою температурою (вище 38,0 °С), яка зберігається довше 3-5 днів, при цьому загальне самопочуття дитини прогресивно погіршується.

– Коли після поліпшення, з’являється нова хвиля високої температури.

Якщо ж дитина шмаркає носом, але при цьому щаслива, то в більшості випадків досить промивання носа сольовим розчином, свіжого повітря, іноді, при різкому порушенні носового дихання — судинозвужувальних крапель. Але ними не варто зловживати, оскільки, по-перше, вони не мають лікувального ефекту, а лише тимчасово знімають неприємні симптоми, по-друге, можуть викликати досить серйозні ускладнення при нераціональному застосуванні. У разі сумнівів і хвилювань, ви завжди можете звернутися до свого педіатра, який визначить, чи є необхідність в лікуванні або просто не потрібно заважати дитині одужувати. І будьте здорові!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75  096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

25 Березня 2025
Аудіометрія для дітей та дорослих

Порушення слуху зустрічаються у трьох дітей із 1000 новонароджених, і згодом без належного лікування це веде до багатьох проблем. Спочатку діти не можуть повноцінно взаємодіяти зі світом: навіть те, що вони не чують нормально батьківські голоси, вже суттєво впливає на них. Через це відбувається затримка психічного і мовного розвитку, а також виникають проблеми із соціалізацією. […]

24 Березня 2025
Ендоскопія носа, горла, вуха: коли робити і навіщо

Острые боли в горле или носу не проходит месяцами, мешая спать? Гострий біль у горлі чи носі не минає місяцями, заважаючи спати? А ви знаєте, наскільки сильним буває вушний біль? Вона одна з найінтенсивніших і може буквально зводити з розуму. Якщо ви хоч раз її відчували, то розумієте, як важливо швидко з’ясувати причину та розпочати […]

24 Березня 2025
Тонзиліт: симптоми, діагностика, лікування

Гланди – наші “тихі” захисники. Вони стоять на варті і першими зустрічають віруси та бактерії. Але іноді ці «захисники» самі перетворюються на проблему. Тонзиліт, або запалення мигдаликів, знайомий багатьом. Захворювання часто зустрічається серед дітей та їх батьків. Ним страждає 5-15% дорослого населення. Серед дітей картина сумніша — від 30 до 45%. Воно не таке нешкідливе, […]

Центр психології, нейрокорекції та логопедії для дітей
  • консультації нейропсихолога, практичного психолога, невролога, психіатра
  • корекційні заняття з логопедом
  • ведення дітей з РАС, мовними порушеннями, розладами харчової поведінки та ін.
  • кризове консультування дорослих
Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 500 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 —пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн-сб 09:00-20:00, нд 09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — вт-сб 09:00-19:00
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській, Виноградарі та Печерську:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня  09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Виноградарі - щодня 09:00-18:00
  • режим роботи лабораторії на Печерську - вт-сб 09:00-18:00
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook