иконка 096 390 75 75
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Зелені соплі — це небезпечно?

3 Березня 2020

Оновлено: 15 Вересня 2021

Автор:Ткачук Ольга Ігорівна

Чи не одна з найчастіших скарг батьків на прийомі у педіатра — це зелені соплі у дитини. Чи небезпечно це, чи потрібно лікувати, і що робити, якщо «зелені соплі довго не проходять»? Про це сьогодні розповість педіатриня KinderKlinik Ольга Ткачук. Немає такої дитини, у якої не було би шмарклів, і це цілком логічно, адже слизова носа одна з перших контактує з вірусами і бактеріями, які потрапляють в організм. Відповідно, саме туди направляються клітини імунної системи, щоб подолати інфекцію.

Одна з найбільш частих скарг батьків — це різні відтінки зеленого кольору шмарклів у дитини. Дана колірна гамма пояснюється тим, що ті самі клітини імунітету (макрофаги) «поглинають» інфекційний агент і, в результаті їх діяльності, соплі набувають подібне забарвлення, тобто — це ні що інше, як захисна реакція організму і далеко не завжди вимагає активних втручань з нашого боку, крім як «евакуації» слизу з порожнини носа, яку можна проводити за допомогою назального аспіратора, а якщо дитина старша, то вона цілком здатна сякатися самостійно.

Друга за частотою скарга «шмарклі довго не проходять» За світовою статистикою, нежить у дітей молодшого віку триває 10-14 днів. Це пов’язано з анатомо-фізіологічними особливостями дитячого організму — вузькі носові ходи і дуже чутлива слизова, багата дрібними судинами. Тому тривалий нежить не повинен порушувати душевну рівновагу батьків.

Коли нежить повинен насторожувати?

– Коли нежить супроводжується набряками під очима (може бути симптомом гострого етмоїдиту) або ж супроводжується болем у вухах.

– Якщо мають місце часті затяжні риніти (довше 2 тижнів) без явних ознак ГРВІ (підвищена температура, біль у горлі), особливо, якщо при цьому присутня сезонність. Тоді є сенс звернутися до алерголога і виключити алергічний риніт.

– Коли нежить супроводжується високою температурою (вище 38,0 °С), яка зберігається довше 3-5 днів, при цьому загальне самопочуття дитини прогресивно погіршується.

– Коли після поліпшення, з’являється нова хвиля високої температури.

Якщо ж дитина шмаркає носом, але при цьому щаслива, то в більшості випадків досить промивання носа сольовим розчином, свіжого повітря, іноді, при різкому порушенні носового дихання — судинозвужувальних крапель. Але ними не варто зловживати, оскільки, по-перше, вони не мають лікувального ефекту, а лише тимчасово знімають неприємні симптоми, по-друге, можуть викликати досить серйозні ускладнення при нераціональному застосуванні. У разі сумнівів і хвилювань, ви завжди можете звернутися до свого педіатра, який визначить, чи є необхідність в лікуванні або просто не потрібно заважати дитині одужувати. І будьте здорові!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами: 0800 30 75 75  096 390 75 75 044 390 75 75

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

  • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — щодня 09:00-19:00
  • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — щодня крім середи 09:00-19:00
  • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — пн, ср, пт, сб  09:00-19:00
  • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
  • 20 медичних напрямків
  • понад 75 досвідчених лікарів
  • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

  • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
  • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - щодня крім середи 09:00-18:00
  • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - пн, ср, пт та сб 09:00-18:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook