У літній період більшість проблем, з якими звертаються до дитячого лора пов’язані із зовнішніми отитами. Що це таке, які причини і що робити розповіла лікарка-отоларингологиня Ольга Коберник.
Зовнішній отит – це процес, при якому запалюється шкіра зовнішнього слухового проходу, барабанна перетинка при цьому не задіяна. Зовнішній отит найчастіше виникає в тому випадку, коли під час купання у вухо потрапляє вода і після цього дитина або батьки намагаються звільнити від неї вухо за допомогою вушної палички, травмуючи шкіру. Разом з водою у вухо може потрапити синьогнійна паличка, яка часто викликає запальний процес або ж може активуватися власна флора.
Симптоми зовнішнього отиту:
- біль;
- виділення з вуха;
- порушення слуху (не завжди).
Що ж робити, якщо у дитини розвинувся зовнішній отит?
Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Не застосовуйте ніяких крапель без призначення лікаря, ви можете ще більше нашкодити флорі вуха. Це погіршить симптоматику і дозволити приєднатися грибковій інфекції.
Якщо ваша дитина скаржиться на больові відчуття у вусі або ви помітили будь-які припухлості – терміново зверніться до отоларинголога. Тільки фахівець зможе правильно діагностувати захворювання, виявити його причину і призначити ефективне лікування.
У KinderKlinik ви завжди знайдете кваліфікованого лікаря, який надасть допомогу вашому малюку.
Ваш відгук