иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Зовнішні засоби з антибіотиками при акне

11 Вересня 2020

Оновлено: 21 Квітня 2021

З проблемою акне різного ступеня тяжкості стикаються понад 83% підлітків різного віку. Абсолютно природним, першим і єдиним бажанням при появі недосконалостей шкіри є потреба в маскуванні й усунення висипань. І на цьому етапі в справу найчастіше включаються не тільки народні засоби, а й безрецептурні зовнішні препарати з антибіотиками. Чим же можуть нашкодити ці на перший погляд, нешкідливі мазі та чому в лікуванні акне важливий комплексний підхід? Дізнайтеся від експерта KinderKlinik дитячого дерматолога Ніни Прищепи.

Коментар експерта

Часто, коли у підлітка з’являється акне, батьки приймають рішення про самостійне застосування місцевих антибіотиків у вигляді мазей і кремів. Та й ще й реклама вабить обіцянками: після декількох застосувань препарату N все пройде без проблем. Ну а якщо не пройде — треба наносити цей препарат довше. Адже так? Ні. Давайте ж розберемося, чому лікування акне можна починати «наосліп», самостійно підбираючи препарати. Чи потрібно обстежитися перед призначенням курсу лікування при акне Як і при будь-якому іншому захворюванні, перед підбором лікування при акне проводиться комплексна діагностика. Щоб призначити курс лікування дерматолог враховує такі фактори: 1. Клінічний тип і тяжкість акне (комедональне, папулопустулезне, змішане, вузлове). Це визначає характер необхідного лікування 2. Тип шкіри (суха, жирна). Це впливає на вибір форми місцевого лікарського засобу (крем, гель) 3. Наявність рубців від прищів. При наявності рубців крім більш активної терапії акне додатково потрібне лікування рубців 4. Наявність післязапальної еритеми або післязапальної гіперпігментації. При цьому в план лікування акне включаємо пункт про їх запобігання та усунення. 5. Для дівчат, схема лікування також включає аналіз менструального циклу і визначення ознак гіперандрогеніі.Це визначає необхідність проведення лабораторних обстежень та гормональної терапії. 6. Поточний режим догляду за шкірою й історія лікування акне. При цьому дерматолог аналізує які методи лікування були максимально ефективними, а які не приносили належного результату і чому. Визначає методи догляду за шкірою, які слід скорегувати або припинити під час лікування. 7. Застосовувалася чи косметика і ліки, що провокують появу нових запалень 8. Який психологічно нявність акне впливає на пацієнта. Це впливає на вибір терапії й визначає необхідність залучення до лікування психолога. Чому не можна самостійно використовувати мазі з антибіотиками при акне Вже давно доведено дослідженнями, що не слід застосовувати місцеві антибіотики в монотерапії різних форм акне. При безконтрольному тривалому використанні мазей культивується стійкість бактерій до місцевих антибіотиків. І потім, коли все-таки дитина потрапляє до лікаря, підібрати ефективне лікування стає в рази складніше. Висновки: Як бачимо, лікування акне комплексне з можливою участю в діагностиці та лікуванні ендокринолога, гінеколога, психолога. А щодо місцевих антибіотиків? Вони застосовуються тільки в складі комплексної терапії. Бо коли їх застосовують самостійно, безконтрольно, які тривалий час — це призводить до затягування перебігу акне. Через те, що створюється ілюзія лікування, а ефективного лікування немає.

Можливості KinderKlinik

Лікування акне вимагає послідовного комплексного підходу, з рядом досліджень і консультаціями вузькопрофільних фахівців. У KinderKlinik доступні наступні діагностичні процедури:

 • Дерматоскопія — базове інструментальне дослідження для детального вивчення типу висипань. • Мікроскопія зіскріба шкіри — допомагає виявити одного з найбільш частого збудника акне — кліща роду Демодекс. • Визначення мікрофлори шкіри — культуральне дослідження мікрофлори шкіри допомагає виявити переважний тип флори, її стійкість до зовнішніх антибіотиків. • Загальні дослідження крові — базове дослідження для виявлення прихованого запального процесу й оцінки загального стану пацієнта. • Визначення гормонального фону — допомагає виключити або підтвердити ендокринне походження акне і підібрати коригувальну терапію.

Маєте питання?

Запитати у лікаря
Як записатися на прийом і обстеження

Запишіться для запису на обстеження і консультацію залиште заявку зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант контакт-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook