fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Зростання анорексії серед дітей: чим небезпечна хвороба і як її розпізнати

16 Листопада 2019

Обновлено: 13 Лютого 2020

За останні 10 років рівень розладів харчової поведінки, таких як анорексія, серед дітей молодшого віку подвоївся. Таке невтішне відкриття нещодавно зробили вчені з Королівського коледжу Лондона, результати опубліковані в журналі BMJ Open.

Вчені проаналізували дані про дітей з Великобританії і Ірландії. Хоча в Україні подібні дослідження не проводяться, можна припустити, що й у нас справи йдуть не краще.

Ми не дарма підняли цю тему зараз, адже 16 листопада — Міжнародний день боротьби з анорексією.

Що ж таке анорексія і інші порушення харчової поведінки? Читайте тут.

Результати дослідження показали, що на 100 тис. дітей у віці від 8 до 17 років припадає 13,7 нових випадків анорексії в рік. При цьому переважну більшість складають дівчатка: на 100 тис. дівчаток – 25,7 випадків анорексії, і в основному це 15-річні підлітки.

Потім команда вчених зосередилася на 8-12-річних, виявивши помітне збільшення випадків анорексії за останні роки. Дослідження підтвердило 3,2 випадку анорексії на 100 тис. дітей у віці 8-12 років у 2015 році в порівнянні з 1,5-2,1 випадками — у 2006 році.

Сара Байфорд, професор економіки охорони здоров’я в Королівському коледжі Лондона і співавтор дослідження, заявила, що діти, схильні до розвитку анорексії, ще в ранньому віці можуть підпадати під вплив «пускових» чинників, таких як психологічний тиск оточення з приводу харчування або успішності в школі.

Вчені припускають, що причини зростання анорексії серед підлітків — це збільшення навантаження на дітей в школах, а також реклама, яка формує у молоді спотворене уявлення про своє тіло.

Байфорд також зазначила, що цифри, отримані в результаті дослідження, швидше за все, недооцінили справжню частоту виникнення анорексії, адже підлітки можуть консультуватися з лікарями для дорослих, а багато хто взагалі не звертаються за допомогою.

Фахівці по боротьбі з розладами харчової поведінки підкреслюють: «Чим раніше дитина з анорексією отримає необхідне лікування, тим вище ймовірність повного одужання».

Оригінальну статтю читайте тут.

Дитячий лікар-психіатр KinderKlinik Василенко Олена Іванівна зазначила: «Часто батьки не розуміють справжніх причин виникнення анорексії і починають лікування дітей, коли вже виникли ускладнення в організмі, звертаючись при цьому до фахівців соматичного профілю: педіатрів, гінекологів, гастроентерологів та ін.

Насправді анорексія відноситься до розладів харчової поведінки і є психологічною проблемою, яка приводить дитину до катастрофічних наслідків, саморуйнування і навіть летального результату.

Батьків підлітків має насторожити зменшення денного раціону у дитини з подальшою практичною відмовою від їжі і неможливістю нагодувати її. Такі діти починають часто зважуватися, робити обміри тіла, розглядати себе в дзеркалі. При цьому досить довго зберігають активність, катують себе фізичними вправами, можуть готувати їжу і пригощати нею рідних».

Тому якщо Ви помітили перераховані вище симптоми у своєї дитини, не зволікайте з візитом до лікаря. Досвідчені дитячі лікарі KinderKlinik: психолог і / або лікар-психіатр у тандемі з ендокринологом і дієтологом допоможуть Вашій дитині позбутися від анорексії або інших порушень харчової поведінки.

Звертайтеся! І будьте здорові!

Уточнити подробиці і записатися на прийом можна за телефонами:

0800 30 75 75

096 390 75 75

044 390 75 75

Читайте також: Як допомогти дитині розвинути здорові харчові звички: 5 порад

Вам також буде цікаво:

22 Січня 2021
Чим небезпечний парагрип для дітей

Під маскою звичайної застуди може ховатися небезпечна для малюків інфекція - парагрип. У чому її небезпека і чому несвоєчасне звернення до педіатра може ускладнитися жизнеугрожающим станом розповідає педіатр KinderKlinik Діана Сажина.

20 Січня 2021
Алергія у дитини: експерти KinderKlinik підкажуть як боротися

Що робити,якщо у малюка алергія? Дізнайтеся зі статті!

18 Січня 2021
Блювота у дітей: як допомогти і не нашкодити

Як допомогти дитині з блювотою і порушеннями стулу? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik, педіатра з клінічним стажем понад 14 років, Ганни Шевєлєвої.

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.