иконка 096 390 75 75
💙💛 Ми працюємо
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Зубний біль — нетиповий симптом гаймориту у дітей

3 Грудня 2020

Оновлено: 20 Квітня 2021

Автор:Білецька (Кияниця) Марина Андріївна

Чи завжди стоматолог може допомогти малюкові впоратися із зубним болем? Так, цей симптом може вказувати не тільки гострий пульпіт або інший запальний процес в щелепи. Через особливості будови дитячого черепа, під зубним болем також може маскуватися гострий гайморит. Про причини виникнення та питаннях надання допомоги малюкові в такому стані, розповість фахівець KinderKlinik, дитячий оториноларинголог Марина Кияниця.

Коментар фахівця

Про гайморит (запалення придаткових пазух) у дітей ми говоримо з 4-6 річного віку, хоч іноді ця проблема може торкнутися дітей і в більш ранньому віці. Пояснити це можна тим, що при народженні у дітей гайморова пазуха не розвинена. Порожнина має щілинну форму, внаслідок чого запальний процес в ній може протікати нетипово. Активне зростання гайморових пазух ми відзначаємо з 6 років до 12-14, у міру зростання лицьового черепа. Саме в цей період відбувається «вирівнювання» клінічного перебігу гаймориту і поява типових для нього симптомів. Нетиповий симптом – зубний біль, який може вказувати на розвиток гаймориту у дітей. Причиною є анатомічна особливість: дуже тонка кісткова пластинка, яка відокремлює верхньощелепну пазуху від корінців зубів. При запаленні з’являється набряк, який тисне на корінці зубів і призводить до появи ниючого болю. 

Важливо! Якщо в ранньому дитячому віці у дитини вже є карієс — батьки повинні попередити можливі наслідки — поширення інфекції з ураженого зуба через кісткову пластинку в верхньощелепну пазуху. Цей стан називається одонтогенне інфікування і може привести до розвитку затяжного гаймориту. У моїй практиці мені доводилося стикатися з подібним станом. Тільки при спільній роботі з дитячим стоматологом і з урахуванням ретельно підібраною антибіотикотерапії нам вдалося повернути дитині повноцінну якість життя.

Потрібна консультація?

Записатись

Також важливо відзначити, що, якщо гайморит у дитини супроводжується високою температурою, головним або зубним болем — в будь-який час ви можете звернутися за допомогою до наших черговим фахівцям. У відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 цілодобово чергують досвідчені лікарі, а також обладнані комфортабельні палати дитячого стаціонару *. Записатися на плановий прийом до дитячого оториноларинголога ви можете через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами: 0800 30 75 75 096 390 75 75 044 390 75 75 Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час. Звертайтеся до нас, і будьте здорові. * Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.  

Вам також буде цікаво:

10 Лютого 2022
Що робити, якщо дитина захворіла на Covid-19?

Вже два роки тема коронавірусу лишається актуальною. Хворіють на нього, як дорослі, так і діти. Є багато інформації про вірус та його лікування, але лікарка-педіатриня Марія Крепак розповідає, чому важливо звернутися до лікаря при виявленні тривожних симптомів. Covid-19 – це респіраторний вірус і передається він  повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворою людиною. Важливо розуміти, що […]

10 Січня 2022
Обов'язкові лабораторні дослідження дитини до року

Найчастіше дітям до року призначають загальний чи розгорнутий аналіз крові (залежно від показань), загальний аналіз сечі та визначення рівня глюкози у крові.

29 Грудня 2021
Атопічний дерматит

Як правило, атопічний дерматит з'являється у дітей у ранньому віці (найчастіше на третьому місяці життя), а у більш зрілому віці може затихати, але не завжди.

Акція для молодих батьків

Перша консультація педіатра для новонародженої дитини всього 200 грн.

Знижка 15% на консультацію одного з вузькопрофільних дитячих фахівців (невролога, ортопеда чи окуліста)

Спеціальна пропозиція діє протягом 3 місяців з дати виписки з пологового будинку.

KinderKlinik працює в обмеженому режимі

До послуг маленьких пацієнтів та їхніх батьків працюють 3 відділення:

Відділення по вул.  К. Бендукідзе, 2 тимчасово зачинене до подальшого повідомлення.

Відділення KinderKlinik працюють

У мережі клінік для дітей KinderKlinik 4 відділення:

 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — пн, ср, чт, пт, сб 09:00-18:00, сб 10:00-17:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — вт, чт, пт, сб, нд 09:00-18:00
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — ср, пт, сб  09:00-18:00
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — тимчасово зачинене
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.
Експрес-лабораторія

Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у відділенні на Позняках, Деміївській та Виноградарі:

 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Позняках - щодня 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Деміївській - вт, чт, пт, сб, нд 09:00-17:00
 • тимчасовий режим роботи лабораторії на Виноградарі - ср, пт та сб 09:00-17:00
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
KinderKlinik в Instagram
[instagram-feed]

Записатися на прийом


KinderKlinik в Facebook