fbpx
Працюємо 24/7
Виклик лікаря иконка Особистий кабінет

Зубний біль — нетиповий симптом гаймориту у дітей

3 Грудня 2020

Чи завжди стоматолог може допомогти малюкові впоратися із зубним болем? Так, цей симптом може вказувати не тільки гострий пульпіт або інший запальний процес в щелепи. Через особливості будови дитячого черепа, під зубним болем також може маскуватися гострий гайморит. Про причини виникнення та питаннях надання допомоги малюкові в такому стані, розповість фахівець KinderKlinik, дитячий оториноларинголог Олена Чуб.

Коментар фахівця

Про гайморит (запалення придаткових пазух) у дітей ми говоримо з 4-6 річного віку, хоч іноді ця проблема може торкнутися дітей і в більш ранньому віці. Пояснити це можна тим, що при народженні у дітей гайморова пазуха не розвинена. Порожнина має щілинну форму, внаслідок чого запальний процес в ній може протікати нетипово. Активне зростання гайморових пазух ми відзначаємо з 6 років до 12-14, у міру зростання лицьового черепа. Саме в цей період відбувається «вирівнювання» клінічного перебігу гаймориту і поява типових для нього симптомів.

Нетиповий симптом

Зубний біль може вказувати на розвиток гаймориту у дітей. Причиною є анатомічна особливість: дуже тонка кісткова пластинка, яка відокремлює верхньощелепну пазуху від корінців зубів. При запаленні з’являється набряк, який тисне на корінці зубів і призводить до появи ниючого болю

Важливо!

Якщо в ранньому дитячому віці у дитини вже є карієс — батьки повинні попередити можливі наслідки — поширення інфекції з ураженого зуба через кісткову пластинку в верхньощелепну пазуху. Цей стан називається одонтогенне інфікування і може привести до розвитку затяжного гаймориту. У моїй практиці мені доводилося стикатися з подібним станом. Тільки при спільній роботі з дитячим стоматологом і з урахуванням ретельно підібраною антибіотикотерапії нам вдалося повернути дитині повноцінну якість життя.

Потрібна консультація?

Записатись

На закінчення

Досвідчені ЛОР-лікарі KinderKlinik знають, як допомогти вашій дитині:

 • Андрєєва Вікторія Миколаївна — фахівець зі стажем понад 12 років. Веде пацієнтів від 0 до 18 років, займається лікуванням гострих і хронічних синуситів, гайморитів, аденоїдитів. Веде прийом у відділенні по вул. Деміївська 16.
 • Цибуля Ольга Олександрівна — дитячий оториноларинголог зі стажем понад 12 років. Регулярно відвідує щорічні конференції отоларингологів України, семінари з дитячої отоларингології. Приймає пацієнтів у відділенні по вул. Вишгородська 45/2.
 • Григоренко Олена Олександрівна — фахівець зі стажем понад 20 років. Виконує тімпанометрію і малоінвазивне ендоскопічне дослідження ЛОР-орагнів. Приймає пацієнтів і виконує процедури у відділенні KinderKlinik по вул. Олександра Мишуги 2.

Також важливо відзначити, що, якщо гайморит у дитини супроводжується високою температурою, головним або зубним болем — в будь-який час ви можете звернутися за допомогою до наших черговим фахівцям. У відділеннях KinderKlinik по вул. Вишгородська 45/2 і вул. Деміївська 16 цілодобово чергують досвідчені лікарі, а також обладнані комфортабельні палати дитячого стаціонару *.

Записатися на плановий прийом до дитячого оториноларинголога ви можете через форму зворотного зв’язку на сайті або за вказаними телефонами:

0800 30 75 75
096 390 75 75
044 390 75 75

Консультант колл-центру відповість на питання і запише до фахівця на зручний час.

Звертайтеся до нас, і будьте здорові.

* Під «Дитячий стаціонар Kinderklinik» розуміється можливість перебування в палатах денного стаціонару дитини з одним з батьків, і можливість отримання медичної допомоги 24 години на добу, сім днів на тиждень.

 

Вам також буде цікаво:

12 Січня 2021
Вакцинація дорослих в KinderKlinik

Чи знаєте ви, що щеплення потрібні не тільки малюкам, але і дорослим? Як же підготуватися до процедури? Дізнайтеся від фахівця KinderKlinik Олени Махоти!

11 Січня 2021
Лишай у дітей: як розпізнати та що робити?

Після контакту з бездомним тваринам у дитини з’явилися дивні сверблячі плями на шкірі? У малюка нерівномірно сходить загар, залишаючи невеликі бліді ділянки? Висип не зникає і поступово збільшується в розмірах? Об’єднати ці стани можна одним загальним діагнозом — лишай. У цього захворювання безліч видів і масок, що ускладнюють діагностику. Але для досвідчених дерматологів KinderKlinik немає […]

8 Грудня 2020
Як зберігати зціджене молоко?

Як правильно зберігати та використовувати зціджене молоко? Дізнайтеся зі статті експерта з грудного вигодовування KinderKlinik Олександри Кащенко!

Цілодобова медична допомога
Відділення KinderKlinik по вул. Деміївській 16 і вул. Вишгородській 45/2, працюють 24/7
 • Досвідчені дитячі лікарі нададуть допомогу цілодобово (огляд, постановка діагнозу, інфузійна терапія (крапельниця), спостереження за станом дитини, введення антибіотиків та інших медикаментів)
 • Лабораторні дослідження 24/7
 • Палати з наглядом лікаря
 • Денний стаціонар
Окремі входи і зони очікування
У всіх відділеннях KinderKlinik організовані окремі входи і окремі зони очікування для хворих, і для здорових дітей. Діти, які прийшли на плановий огляд або вакцинацію, не перетинаються з дітками, хворими на інфекційні хвороби. Діти не заражають один одного!
Експрес-лабораторії
Експрес-лабораторії працюють для дітей і дорослих у всіх відділеннях KinderKlinik:
 • виконуємо біохімічні та гематологічні дослідження, аналізи сечі та калу, експрес-тести на поширені вірусні та бактеріальні інфекції та ін.
 • дослідження виконуються в звичайному і CITO (терміновому) режимах
 • у відділеннях по вул. Деміївській, 16 та вул. Вишгородській, 45/2 прийом аналізів — 24/7
 • у відділеннях по вул. К. Бендукідзе, 2 та вул. О. Мишуги, 2 прийом аналізів — з 08:00 до 18:00
Мобільний додаток
 • прямий чат з Вашим педіатром або черговим лікарем KinderKlinik
 • електронна медична карта дитини в вашому мобільному — результати аналізів і діагностичних досліджень, висновків, призначень лікарів тощо
 • контроль оплат
 • функція Call Back
Відділення KinderKlinik
У мережі клінік для дітей KinderKlinik працюють:
 • 4 відділення:
 • на Печерську, по вул. К. Бендукідзе 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Позняках, по вул. О. Мишуги 2 — з 08:00 до 20:00
 • на Деміївці, по вул. Деміївська 16 — 24/7
 • на Виноградарі, по вул. Вишгородська 45/2 — 24/7
 • 20 медичних напрямків
 • понад 75 досвідчених лікарів
 • експрес-лабораторія, інструментальна діагностика та ін.